طرح لبخند چیست؟

وقتی صحبت از اصلاح طرح لبخند می کنیم در واقع قرار است اقداماتی انجام دهیم تا این سه بخش با هم در هارمونی قرار بگیرند. اگر دندان‌ها بدشکلی دارند، به شکل خفیفی بی نظمی دارند و یا دارای مشکلات بدرنگی باشند، با تدابیری که دندانپزشک می اندیشد می توان آن ها را اصلاح کرد. موقعیت لثه هم در زیبایی لبخند بسیار تاثیر دارد. برخی از افراد وقتی می خندند بخش زیادی از لثه آنها دیده می شود و یا برعکس که برای اصلاح آن نیز تدابیری وجود دارد. درمان ونیر کامپوزیت موجب زیبا سازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیچ تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش هیچ آسیبی به دندان ها وارد نمی شود. مزایا ونیر کامپوزیت ونیر کامپوزیت ها مزایای متعددی دارند مهم ترین آنها مقرون به صرفه بودنشان است. کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی بسیار ارزان تر بوده و از مزایای دیگر کامپوزیت می توان به ساخته شدن سریع آن طی یک جلسه اشاره کرد. خمیر کامپوزیت توسط دندانپزشک روی دندان شکل می گیرد. معایب ونیر کامپوزیت ونیر کامپوزیت ممکن است مقرون به صرفه باشد اما مقاومت لمینت را نداشته و اغلب در صورت آسیب دیدن باید تعویض شود. معمولا ونیر کامپوزیت بیش از 3 الی 4 سال دوام نمی آورند . . .

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؛ همچون ستارگان

آن‌چه که به‌عنوان اصلاح طرح لبخند مطرح شده است، شامل هر نوع درمان دندان‌ به‌منظور زیبایی است. درصدی از زیبایی چهره، علاوه بر میمیک صورت، به زیبایی دندان ارتباط دارد. متقاضیان این طرح، باید اول پیش دندان‌پزشک رفته تا دندان‌هایش معاینه شود و هیچ پوسیدگی‌ای نداشته باشد. آن‌چه که به‌عنوان اصلاح طرح لبخند مطرح شده است، شامل هر نوع درمان دندان‌ به‌منظور زیبایی است. درصدی از زیبایی چهره، علاوه بر میمیک صورت، به زیبایی دندان ارتباط دارد. متقاضیان این طرح، باید اول پیش دندان‌پزشک رفته تا دندان‌هایش معاینه شود و هیچ پوسیدگی‌ای نداشته باشد. در معاینه، آناتومی دندان، لثه و فک بررسی می‌شود تا مشکلات دهان و دندان بیمار مشخص شود. اگر لثه، خون‌ریزی و عفونت‌های کوچک و عمیق داشته باشد، درمان آن‌ها در اولویت خواهد بود. ترمیم لثه پیش از درمان دندان، برای متقاضیان اصلاح طرح لبخند اهمیت دارد. البته هر فردی، کاندید اصلاح طرح لبخند نیست. برای این کار، باید به کلینیک‌های تخصصی اصلاح طرح لبخند مراجعه کنید. موقعیت لثه هم در زیبایی لبخند بسیار تاثیر دارد. برخی از افراد وقتی می خندند بخش زیادی از لثه آنها دیده می شود و یا برعکس که برای اصلاح آن نیز تدابیری وجود دارد. درمان ونیر کامپوزیت موجب زیبا سازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیچ تراشی بر روی دندان صورت گیرد و در این روش هیچ آسیبی به دندان ها وارد نمی شود. مزایا ونیر کامپوزیت ونیر کامپوزیت ها مزایای متعددی دارند مهم ترین آنها مقرون به صرفه بودنشان است . . .

کم شدن ویتامین دی وعلائم آن بر دندان ها

وقتی با کاهش دریافت ویتامین دی مواجه می شوید دندان هایتان به شما هشدار خواهند داد و با مشاهده نشانه های مختلف در دندان ها می توانید پی به کم شدن این ویتامین در بدنتان ببرید محققان دریافتند، دندان‌ها میزان کمبود ویتامین D را نشان می‌دهند. محققان دانشگاهی در کانادا با بررسی بر روی اجسادی از سال‌های 1700 تا 1800 دریافتند دندان‌ها میزان کمبود آفتاب بدن را نشان می‌دهند. به گزارش سی‌نت،بررسی‌های محققان دانشگاه مک مستر کانادا که بر روی دندان‌های اجساد دفن شده در شهر کبک فرانسه انجام شد، نشان داد که ناهنجاری‌های تشکیل‌ شده در لایه‌هایی از دندان که مواد زیر مینای دندان است در طول سال‌ها حاکی از میزان دریافت ویتامین D بدن است . . .

مراقبتهای لازم بعد از کشیدن دندان

• تکه گاز گذاشته شده بر محل دندان کشیده شده را به مدت حداقل نیم ساعت با فشار ملایم فک در دهان نگهدارید. • به علت طولانی بودن زمان بی‌حسی (معمولاً 4-3 ساعت) و بی‌حس بودن بافتهای نرم اطراف دندان، مواظب باشید لب، گونه یا زبان گاز گرفته نشود. • از شستشوی دهان در روز جراحی خودداری نمائید و از مک زدن و خالی کردن مکرر آب دهان اجتناب نمائید. • از روز دوم دهان را به آرامی با سرم شستشو یا آب نمک رقیق شده و یا محلول ضد عفونی تجویز شده، بعد از هر وعده غذا و در ساعات بیداری، هر سه یا چهار ساعت شستشو دهید. • مقداری نشت خونابه به مدت چندین ساعت بعد از کشیدن دندان یا جراحی دندان، طبیعی است. ولی در صورت بروز خونریزی تکه ای گاز استریل بر موضع قرار داده و با فشار ملایم دندانهای مقابل بر روی آن به مدت 30 دقیقه نگهدارید. در صورت ادامه خونریزی این عمل را تکرار نموده و از تعویض گاز با فاصله‌های زمانی کمتراز 30 دقیقه خودداری نمائید . . .

دسته بندی نوشته ها