11 مرداد 1398
دندانپزشکی عمومی

ایمپلنت

افراد بسیاری دندان های خود را از دست می دهند، گاهی ممکن است به علت عدم رعایت بهداشت دهان ودندان و گاهی مربوط به سانحه تصادف، زمین خوردگی و حتی افزایش سن باشد. از دست دادن دندان به ویژه دندان های جلو و یا مجاور امری ناخوشایند است و افراد درصدد یافتن راه حل هستند. ایمپلنت دندان یا کاشت دندان گزینه درمانی مناسب محسوب می شود.

 

ایمپلنت ­دندان چیست؟

ایمپلنت  دندان یا کاشت دندان ، نوعی پایه تیتانیومی یا فرم هایی هستند که به وسیله جراحی زیر لثه و داخل استخوان فک  قرار می گیرند. هنگامی که آنها در جای خود قرار  میگیرند، به دندانپزشک این امکان را میدهد که دندان های جایگزین را روی آنها قرار دهد.

 

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

ایمپلنتها به استخوان فک وصل شده و حدود ۳ تا ۴ ماه تا اتصال و جوش خوردن کامل طول خواهد کشید. سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته و روی پایه ی آن قرار می گیرد. مراحل کاشت ایمپلنت به شرح ذیل می باشد :

ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر (کاهش درد)

قرارگیری ایمپلنت در استخوان فک

اتصال دقیق در مدت زمان ۱۲ تا ۲۴ هفته

طراحی پروتز موقت روی ایمپلنت برای راحتی بیمار در طی این زمان

قالبگیری ایمپلنت اصلی (حساس ترین مرحله در ساخت پروتز)

قرار دادن تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه ی ایمپلنت

توجه به دستورات پزشکی و مراقبت­های پس از جراحی

 

نحوه کار ایمپلنت دندان

توجه داشته باشید که برای کاشت دندان، شما باید لثه های سالم و استخوان مناسب برای نگهداری از آن داشته باشید. همچنین باید متعهد شوید که این سازه ها را سالم نگه دارید. مراقبت های دقیق از دهان و دستورات دندانپزشکی برای موفقیت درازمدت در کاشت ایمپلنتهای دندانی بسیار مهم است.

 

پزشک:
آتوسا صالحی
نوع خدمت:
ایمپلنت
برچسب ها:
دندان ، سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *